Lenovo zaprasza nas do tańca. Przełomowy projekt Tango i produkty na które będziemy czekać w 2016 roku

Nowe produkty, technologie i trendy w projektowaniu urządzeń mobilnych, które będą z nami minimum przez cały 2016 rok są ogłaszane w dwóch miejscach na świecie –   Las Vegas podczas targów CES i w Barcelonie na Mobile World Congress. MWC 2016  właśnie się zakończył, a przed nami oczekiwanie na premiery na naszym rodzimym rynku.

Projekt Tango to nazwa, którą warto zapamiętać. Technologie związane z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością to bez wątpienia powiew świeżości na rynku mobile i jedno z najciekawszych rozwiązań zaprezentowanych na tegorocznych targach. Być może już niebawem, zaraz po zakończeniu słynnego „roku mobile” nastanie era tango.

foto1

Dla przypomnienia, Projekt Tango to technologia analizowania i mapowania przestrzeni w 3D stworzona przez Lenovo i Google. Bardziej przystępnie, to nowa funkcjonalność dla urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów, która za pomocą dodatkowych sensorów, kamer i oprogramowania będzie mogła rozpoznawać i wykorzystywać głębię obrazu, czyli skanować otoczenie i przekształcać je w modele 3D. Do czego może się przydać taka wersja rozszerzonej rzeczywistości i dane z otoczenia zbierane przy pomocy smartfona? Według twórców znajdzie to zastosowanie w trzech podstawowych wymiarach: nawigacji i lokalizacji wewnątrz budynków, w gamingu oraz w codziennym życiu.

Lenovo jest liderem w segmencie tabletów w Polsce. W tym roku marka zapowiedziała w nowej linii aż trzy nowe urządzenia: Lenovo Tab3 10 Business dedykowane do biznesu oraz dwa uniwersalne modele Lenovo Tab3 7 i Tab3 8, w cenie dostępnej dla każdego.

TAB3 10 Business łączy w sobie wysoką wydajność sprzętową, oprogramowanie zoptymalizowane pod kątem biznesu i użytku komercyjnego. Dzięki najnowszemu systemowi Android 6.0  i funkcji Android for Work™ może być w łatwy sposób, zintegrowany z infrastrukturą przedsiębiorstwa, korzystać z oprogramowania sprzętowego szyfrowania, możliwości zdalnego sterowania, dyskretnego instalowania aplikacji, blokowania sprzętowego i programowego czy wykorzystywania reguł.

foto4_tab3

TAB3 7 oraz TAB3 8 to zupełna nowość w portfolio marki – produkty rodzinne. Według badań Lenovo to właśnie tablety są najczęściej współdzielonym urządzeniem. Z tego powodu w najnowszej serii znalazły się rozwiązania ułatwiające współkorzystanie jednego tabletu m.in. tryb wielu użytkowników z opcją personalizacji wyglądu pulpitu, tryb dziecięcy z ograniczeniami dla bezpiecznego przeglądania stron internetowych, czy opcja ograniczania dostępu np. w nocy. W Lenovo TAB3 7 i TAB3 8 zastosowano funkcję Adaptive Display, która odfiltrowuje światło niebieskie oraz może automatycznie dostosowywać obraz i dźwięk w zależności od tego, na co patrzy użytkownik.

foto5_tab3

W tym roku czeka nas premiera m.in. nowej hybrydy, czy mówiąc inaczej tabletu 2w1 Lenovo MIIX 310 oraz dwóch modeli z linii YOGA. Do rodziny konwertowalnych laptopów dołączy 14-calowa i 15-calowa YOGA 510 oraz 11.6-calowa i 14-calowa YOGA 710. Celem przyświecającym producentowi podczas tworzenia nowych produktów było udowodnienie, że design klasy premium może być dostępny dla każdego.

foto6_miix310

Lenovo udowodniło, że można stworzyć dobry smartfon w przystępnej cenie, czego przykładem jest m.in. Moto G 3.Generacji. Teraz zapowiada nowe modele, które już na pierwszy rzut oka robią bardzo dobre wrażenie. Są wykonane z aluminium i dostępne w dwóch, bardzo modnych kolorach: platynowo-srebrnym i szampańsko-złotym. Smartfon Lenovo K5 Plus powstał z myślą o fanach muzyki i rozrywki, którzy oczekują wydajności, płynnego działa i zaawansowanych funkcji, a przy tym szukają telefonu, który nie zrujnuje ich budżetu. Sugerowana cena dla Lenovo K5 Plus to 149 euro, a dla Lenovo K5 – 129 euro.

foto3_Tango